چگونه طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان را انجام دهید؟

یک دکوراسیون زیبا و جذاب می‌تواند تحسین تمام مهمان‌ها را بر انگیزد، این همان چیزی است که هر صاحبخانه‌ای به دنبال آن است. ما اینجا به شما یاد می دهیم چگونه طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان را انجام دهید . شما می‌توانید با حداقل تلاش و هزینه دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و آن را باشکوه‌تر و جذاب‌تر کنید. گاهی اوقات کوچکترین چیزها بیشترین تاثیر را دارند. این می‌تواند یک آینه، یک نقاشی، یک لامپ یا حتی یک گیاه باشد. آیا می‌خواهید دیوارهای خود را رنگ کنید و کمی اتاق را روشن کنید، یا می‌خواهید کمی گرما به فضای زندگی خود اضافه کنید. به این راهنمایی‌های هوشمندانه که توسط طراحان دکوراسیون داخلی مجموعه صنعت چوب جنگلی ایرانیان جمع آوری شده اند نگاهی بیندازید و ببینید چگونه می‌توانند الهام بخش شما باشند.

 

۱- نورپردازی درستی انتخاب کنید

نورپردازی می‌تواند بهترین طراحی داخلی را ایجاد کند یا برعکس می‌تواند کاملاً آن را نقض کند. اگر می‌خواهید میهمانان خود را با طراحی داخلی خانه خود هیجان زده کنید، حتما نور درست را دریافت کنید. لامپ‌های آویزان بهترین انتخاب نورپردازی برای خانه‌های مدرن هستند. اما اگر می‌خواهید از چراغ‌های آویزان استفاده کنید، مطمئن باشید که چراغ مورد نظر دارای یک طراحی فوق‌العاده و غیر معمول است. همچنین می‌تواند توجه میهمانان را جلب کند و تمرکز بصری را به سمت بالا حرکت دهد.

برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک می‌توانید از آینه استفاده کنید. به این صورت که آینه‌ها را مستقیم روبه‌روی پنجره قرار دهید تا نور طبیعی را به فضای خانه اضافه کند. آینه‌های تزئینی نیز می‌توانند برای پر کردن فضای خالی دیوار استفاده شوند. در واقع آینه نور و ابعاد را به فضای زندگی اضافه می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

نورپردازی درست و استفاده از آینه

 

۲- طراحی طرح‌باز را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید اثر مهمی در فضای خود ایجاد کنید، توصیه می‌کنیم در صورت امکان طراحی باز را انتخاب کنید. با این طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما بزرگتر به نظر می‌رسد.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

طراحی باز در طراحی داخلی

 

۳- از لوازم جانبی استفاده کنید

یکی از بی نظیرترین ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی خانه این است که از درخشش چشمگیر لوازم جانبی مانند لوازم کریستال، مبلمان برنز یا قطعات تزئینی ساخته شده از برنج یا فولاد ضد زنگ استفاده کنید. به‌کارگیری این ایده‌های جذاب در طراحی داخلی باعث می‌شود که مهمانان از لحظه ورود مبهوت دکوراسیون جذاب خانه‌تان شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از المان های درخشان در طراحی داخلی

 

۴- اتاق را با گیاهان بزرگ تزئین کنید

گیاهان یک راه عالی برای زیباتر کردن خانه هستند و پول زیادی نمی‌خواهند. اگر می‌خواهید طراحی دکوراسیون داخلی خانه را برجسته کنید، می‌توانید آن را با گیاهان بزرگ تزئین کنید. شما می‌توانید یک گیاه را در راهرو خانه یا اتاق نشیمن بگذارید و از زیبایی آن نهایت لذت را ببرید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از گیاهان در طراحی داخلی

 

۵- از پس زمینه‌های جذاب استفاده کنید

طراحان داخلی بر این باورند که تصویر زمینه به طور فزاینده‌ای باعث جذابیت و زیبایی خانه می‌شود. برای تحت تاثیر قرار دادن مهمانان، دیوارهای خود را با کاغذهایی تزئین کنید که الگوها، رنگ‌ها و طرح‌های جذاب و غیر معمول دارند. شما می‌توانید کاغذهایی را انتخاب کنید که از طبیعت الهام گرفته‌اند و یا می توانید از طرح های رنگارنگ دیگری استفاده کنید که دیوارهای خانه را به کار هنری زیبا تبدیل می کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از پس زمینه های جذاب در طراحی داخلی

 

۶- از چوب‌کاری سفید استفاده کنید

صرف نظر از رنگی که برای طراحی داخلی انتخاب می‌کنید، خانه خود را با چوب‌کاری سفید خیره کننده جذاب و بانشاط کنید. این طراحی داخلی، یک تضاد شیرین در برابر دیوارهای روشن و طبقه‌های چوبی تیره ارائه می‌دهد. همچنین یک مزر سنتی برای طراحی داخلی خانه فراهم می‌کند و در عین حال باعث تازگی و ظرافت خانه می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از المان های سفید در طراحی داخلی

 

۷- از محیط زیست الهام بگیرید

چیزی بهتر از این نیست که خانه خود را با قطعات سازگار با محیط زیست تزئین کنید. امروزه همه افراد از طبیعت و فضای سبز لذت می‌برند پس می‌توانید با ایجاد ایده‌های جذاب و سازگار با محیط زیست جایگاه آن را بیشتر کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

الهام گرفتن از محیط زیست در طراحی داخلی

 

۸- از جلوه‌های هنری استفاده کنید

جلوه‌های هنری می‌توانند به تنظیم پالت‌های رنگی داخلی کمک کنند. مهمانان شما بعد از دیدن این قطعه‌های افسانه‎ای که روی دیوار آویزان هستند، مطمئنا حیرت‌زده خواهند شد. اما اگر می‌خواهید طراحی داخلی خانه را براساس بودجه کم تغییر دهید، می‌توانید دکورهای هنری مقرون به صرفه اما قابل توجه را از بازارها و نمایشگاه‌ها خریداری کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از جلوه های هنری در طراحی داخلی

 

۹- رنگ‌های الهام بخش انتخاب کنید

به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ می‌تواند ایده های طراحی داخلی را جذاب‌تر کند یا می‌تواند تمام آن‌ها را نقض کند. در دکوراسیون داخلی مراقب ترکیب رنگ‌ها باشید. اگر بخواهید دکور خود را برجسته کنید، رنگ‌های خنثی را انتخاب نکنید زیرا آنها بیش از حد ظریف هستند و فضایی ایجاد نمی‌کنند. در عوض، الگوهای رنگارنگی را انتخاب کنید که از لحاظ زیبایی، جذاب و تحسین‌برانگیز هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از رنگ های الهام بخش در طراحی داخلی

 

۱۰- به دکوراسیون درب ورودی دقت کنید

با ایجاد یک مکان زیبا در نزدیکی درب ورودی به یک هدف دوگانه دست خواهید یافت. هم می‌توانید نظر میهمانان را جلب کنید، هم می‌توانید برای پوشیدن و درآوردن کفش روی آن بنشینید. دو جفت صندلی شیک در رنگ‌های تکمیلی کنار درب بگذارید و یک کنسول در کنار آن قرار دهید. شما می‌توانید هر چیزی را انتخاب کنید، فقط دقت داشته باشید که با مبلمان خانه هماهنگ باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون درب ورودی منزل

 

۱۱- به راهرو توجه داشته باشید

راهرو یکی از مکان‌هایی است که میهمانان برای ورود به منزل از آن عبور می‌کنند، پس باید به دکوراسیون آن اهمیت زیادی بدهید. یکی از راه‌های ایجاد دکوراسیون داخلی این است که میز کنسول را در یک طرف صندلی قرار دهید. اگر می‌خواهید بهترین طراحی داخلی را با بودجه کم داشته باشید، یک کنسول قدیمی در نظر بگیرید و آن را متناسب با وسایل خانه رنگ کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون راهرو در طراحی داخلی

 

۱۲-  مبلمان‌ها را نقطه کانونی دکوراسیون قرار دهید

اگر تمایلی به تزئینات داخلی خانه ندارید، می‌توانید مبلمانی را در نظر بگیرید که طرح منحصر به فردی داشته باشد. شما می‌توانید آن را نقطه کانونی دکوراسیون خود قرار دهید و بقیه وسایل را مناسب با آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، شما می توانید اتاق نشیمن خود را با یک قفسه زیگزاگ شکل یا یک میز قهوه عجیب و غریب به روز کنید. این قطعات تزئینی مطمئنا اتاق شما را جذاب‌تر کرده و مهمانان شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

نقش مبلمان در طراحی داخلی

 

۱۳- از کف‌پوش استفاده کنید

یک راه سخت برای جلب نظر مهمانان نصب کفپوش‌های شیک و براق است که نمای خانه را جذاب‌تر و زیباتر می‌کند. برای این کار ممکن است به استخدام پیمانکاران حرفه‌ای نیاز داشته باشید، اما مطمئن باشید که این کار ارزش سرمایه گذاری را دارد. تاثیر کفپوش کلاسیک نه تنها شگفت انگیز است، بلکه مطمئنا ارزش خانه شما را افزایش می دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

نقش کف پوش در طراحی داخلی

 

۱۴- از وسایل تزئینی استفاده کنید

سبدهای حصیری یک راه اقتصادی و شیک برای اضافه کردن فضا به اتاق هستند. سبد را می توانید برای قرار دادن کتاب‌ها، مجلاتِ معماری و دکوراسیون، اسباب بازی‌ها، حوله‌ها، پتو و… مورد استفاده قرار دهید. یک جفت سبد حصیری در آشپزخانه خود قرار دهید و میوه و سبزیجات خود را داخل آن بگذارید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از سبدهای حصیری در طراحی داخلی

 

این ایده‌ها برای افرادی بیان شد که می‌خواهند دکوراسیون داخلی خانه را به تنهایی انجام دهند اما اگر وقت ندارید و تمایل دارید افراد متخصص این کار را انجام دهند می‌توانید با طراحان داخلی ما تماس بگیرید.

 

4 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =